אודות זאגרב 

זאגרב היא בירת קרואטיה, וגם העיר הגדולה במדינה. היא משמשת כמרכז כלכלי, ממשלתי ותרבותי, וחיים בה קרוב למיליון בני אדם. עבור ישראלים רבים קשור שמה של העיר בקבוצת הכדורסל ציבונה זאגרב, ששחקה לא פעם מול מכבי תל אביב. אך זאגרב היא הרבה יותר מקבוצת כדורסל. זוהי עיר אירופית נעימה ונינוחה, שכיף לצעוד בשדרותיה היפות ולשבת לנוח באחת הככרות, אל מול פסל ומזרקה, או גינת פרחים שובת לב. יש בה חן וקסם, ושילוב מוצלח בין ישן לחדש: מגדלי פעמונים, שווקים, כנסיות, מוזיאונים ומרכזי תרבות, גנים וחיי לילה תוססים. מעבר לכך זאגרב מהווה נקודת יציאה מושלמת לטיולים באופן עצמאי או מאורגן לחלקה הצפוני והמרכזי של קרואטיה,לסלובניה ולעוד ארצות שכנות.

מתי כדאי לבקר בזאגרב?

זאגרב ממוקמת בפנים המדינה, בין מדרונות הר מדבדניצה, והיא שוכנת על הגדה הצפונית של נהר סאווה. האקלים באזור הוא אירופי-יבשתי, כלומר קר מאוד בחודשי החורף, ובמיוחד מאמצע נובמבר ועד פברואר. בשאר חודשי השנה מזג האוויר נוח ונעים לביקור, ועשוי להיות גשום מעת לעת, במיוחד בסתיו.

דרכי הגעה לזאגרב ותחבורה בעיר

זאגרב ממוקמת בצפונה של קרואטיה, ויש בה שדה תעופה בינלאומי, שבו נוחתות מספר טיסות שבועיות מישראל. חברת קרואטיה איירליינס מפעילה טיסות סדירות מנתב"ג לזאגרב החל מחודש מאי ועד אוקטובר. נמל התעופה של זאגרב מרוחק כ-25 דקות נסיעה ממרכז העיר, וניתן לצאת ממנו בקלות באמצעות תחבורה ציבורית.
בעיר זאגרב ניתן להסתדר מצוין בעזרת תחבורה ציבורית – אוטובוסים וחשמליות. בבתי המלון ניתן לרכוש כרטיס נסיעה מוזל ייעודי לתיירים, המקנה נסיעה חינם בעיר משך שלושה ימים, והנחות באתרים שונים ואירועי תרבות ובילוי. מתחנת האוטובוסים המרכזית בעיר יוצאים אוטובוסים לכל רחבי המדינה. מזאגרב יוצאות גם רכבות לערים מרכזיות באירופה, ובהן ונציה, אתונה, מינכן, וינה ובודפשט בירת הונגריה השכנה.

אתרי ביקור מרכזיים

בזאגרב ובסביבתה אפשר לבלות מספר ימים, ועדיין לא לשבוע משפע האתרים, הגנים והאטרקציות. העיר נחלקת לשלושה אזורים: העיר העליונה, העיר התחתונה והעיר המודרנית. העיר העליונה (Gornji Grad) מצויה מערבית לככר הרפובליקה, ובה ככרות ציוריות, מזרקות, שערים שמהווים שרידים לחומה שהקיפה בעבר את העיר וכנסיות עם מגדלי פעמון. אחד המגדלים המרשימים – מגדל לוטרצ'אק (Lotrscak) נבנה במאה השלוש עשרה, והוא מתנשא לגובה שלושים מטרים. פירוש שמו של המגדל הוא "פעמון הגנבים". בימי הביניים ניצב המגדל על חומת העיר, והפעמון שלו דנדן כשהגיעה העת לסגור את שערי העיר. ההודעה על סגירת השערים הבריחה את הגנבים הזרים אל מחוץ לעיר, מאחר והשהות הלילית היתה אסורה באותם ימים על מי שאינם תושבי העיר, ומכאן השם הציורי של המגדל.
הקתדרלה של זאגרב נראית למרחוק מפינות רבות בעיר. היא נבנתה בסגנון ניאו-גותי, על שרידי כנסייה עתיקה, ולה שני צריחים נישאים בגובה מאה וחמישה מטרים. את פנים הקתדרלה מעטרות עבודות אמנות מרשימות.

לעזרה מיידית מיועץ התקשרו עכשיו
צור איתנו קשר

ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון:
03-516-7181

או באמצעות הטופס מטה


    CROATIA AIRLINES ISRAEL